Choď na obsah Choď na menu
 


Ako funguje pošta

22. 2. 2012

obalka.jpgPri dnešnom surfovaní na nete som natrafil na dve zaujímavé videá, ktoré nám zodpovedajú na otázku, ako funguje pošta a čo sa deje ďalej odvtedy, odkedy podáme zásielku pri okienku. Musím sa vám priznať, že som bol docela prekvapený celkovým systémom a technológiou, ktorá sa využíva pri triedení zásielok, i keď nemôžem s určitosťou povedať, či sa niečo podobné zavádza aj u nás na Slovensku či v Čechách. Akokoľvek, sledovať padajúce zásielky nebolo nič moc- a potom, že prichádzajú v katastrofickom stave :D.
   Prvé video je pre britskú poštu, druhé pre americkú.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

wow

(Ebi, 22. 2. 2012 19:17)

Trošku šok :) Divím se, že se mi zatím všechny dopisy vrátily v pořádku a ne zničené.

Re: wow

(admin, 23. 2. 2012 6:19)

Toto! Že pri takej manipulácii väčšina listov prežije :D I keď sám som zažil, že mi prišli úplne dotrhané či dokrčené a nemal som ani šajnu, ako sa to mohlo stať :D

wow

(Sammy, 22. 2. 2012 12:31)

Skvělý videa! Hlavně to první, mělo vtipnej komentář :D Ale jako v tom druhým videu, jak tam mrskají těma balíkama...ale aspoň už vím, k čemu jsou ty růžové čárky na dopisech z USA :D a nejvíc me asi dostal ten obří větrák na to třídění oversized mail...huh, zajímavá technika...těžko říct, jestli je to u nás taky tak.

Re: wow

(admin, 22. 2. 2012 13:26)

Presne, tie vetráky ma asi najviac pobavili- v živote by mi nenapadlo, že by sa to mohlo triediť aj takto :D...Tak čo sa týka nás, SK, tak myslím, že u nás je to stále na ručnom triedení :)