Choď na obsah Choď na menu
 


Keď sa adresa nenájde...

Nie vždy je ľahké nájsť agentúrnu adresu, resp. fungujúcu adresu, odkiaľ by boli hlásené predošlé autogramové úspechy (najlepšie je hľadať na stránke www.fanmail.biz). Je preto dobré obrátiť sa aj na iné alternatívy.

Populárnou voľbou je zaslať list via venue, čiže na miesto konania či už koncertu, divadelného predstavenia alebo natáčania filmov. Via venue sa mnohokrát osvedčuje najmä u tých osobností, u ktorých to cez agentúru nefunguje. Návratnosť je tu takpovediac pol na pol, hlavne za faktu, že nájdete tú správnu adresu.

 

KONCERTY
Cez Google si nájdite oficiálnu stránku a pozrite sa do sekcie Tour/Concerts, či sa nekoná v blízkej budúcnosti koncert vašej kapely/ speváka a pod.. Pri každom koncerte by malo byť popri dátume uvedené aj miesto konania (hala, športové centrum...), ktoré stačí opäť vyhľadať v Googli, preklikať sa na oficiálnu stránku a v rubrike Contact nájsť adresu. Je dobré vopred napísať e-mail a informovať sa, či budú ochotní váš list odovzdať, keďže nie všetky haly to tak robia (i keď podľa zmlúv by mali odovzdávať všetkú došlú poštu).

 

NATÁČANIE FILMOV/ SERIÁLOV
Pokiaľ vám ide o herca/herečku, chodťe na stránku
www.imdb.com, do lišty hore vpíšte meno herca/herečky a v zozname filmov nájdite ten, pri ktorom je uvedené Filming (čiže film je v procese natáčania).

Pozn: Pre-production- film je v štádiu príprav a rokovaní
          Post-production- film je natočený,spracuváva sa v strižni, zvukových stageoch...


Potom stačí jedine nájsť spoločnosť, ktorá má na starosti natáčanie: vypísaná je dolu v kolonke Additional Details- Company. Opäť ,,navštívte" Google a vyhľadajte webku spoločnosti. Potom stačí znovu napísať e-mail danej spoločnosti (e-mailová adresa by mala byť v Contacts) a opýtať sa na adresu, kde by ste mohli poslať list tomu, komu chcete.

 

DIVADELNÉ PREDSTAVENIA
Ľahšie je to s divadelnými predstaveniami. Britské a americké divadlá sú známe tým, že takmer vždy odovzdávajú poštu, a tak máte veľkú šancu získať svoj vytúžený autogram. O to ťažšie je však zistiť, či v súčasnej dobe herec či herečka vystupujú v nejakých divadlách. Najlepšie je sledovať stránky divadiel, ako Broadway, West End a pod., avšak bez toho, aby ste vedeli, či tam váš herec/herečka hrá, to znamená hodiny preklikávania. Radil by som vám teda v prvom rade sledovať fanúšikovské stránky, kde o podobných aktivitách často adminovia informujú. Za predpokladu, že tam váš obľúbenec účinkuje, vám stačí opäť nájsť adresu divadla, kde svoju žiadosť odošlete. Ďalšou z možnosti je aj žiadosť o playbill. Ide o akúsi brožúrku (veľkosť A5), kde nájdete informácie o hercoch, danej hre a pod. a tá je zvyčajne podpísaná celým obsadením. Takúto žiadosť potom adresujte nie hercovi, ale stage managerovi, ktorý má na starosti práve tieto playbilly.
POZOR: Broadway pred pár týždňami zaviedol nové pravidlo týkajúce sa playbillov, ktoré sú odteraz "spoplatnené" na 50 dolárov, ktoré budú odvedené na charitu či neziskovú organizáciu podľa ich uváženia. Snažia sa tak zabrániť predajú playbillov, ktorý posledné roky čoraz viac a viac prekvital.


Je vám určite zrejmé, že toto nie je zaručený postup na to, aby ste získali adresu. Všetko je to na daných spoločnostiach/ halách, či budú ochotné vám poskytnúť informácie, po prípade vašu poštu odovzdať. Akokoľvek, veľa šťastia s vašimi žiadosťami.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Otázka :D

(Nikusqa, 16. 6. 2012 21:48)

A čo ak je tam napísané že post-production?

Re: Otázka :D

(admin, 17. 6. 2012 7:35)

To znamená, že film je už natočený a robia sa na ňom už len strihačské práce, poprípade zvukové efekty, špeciálne efekty a pod.