Choď na obsah Choď na menu
 


Návod na získanie autogramov

1. Napíšte list v jazyku krajiny, kam posielate list. Preferovaná je, samozrejme, angličtina, ale ak ste zdatný aj v iných jazykoch a posielate list práve do krajiny, kde sa daným jazykom rozpráva, vždy je to veľká výhoda.

list.jpg

 

2. Potrebujete 2 obálky formátu:

A4              alebo             A4 a A5               alebo               A5 a A6

Závisí to od veľkosti fotografie,ktorú chcete poslať alebo získať. Pri dvoch A4 obálkach musí byť jedna o niečo menšia, aby sa vmestila do tej druhej. Druhú, menšiu obálku totiž potrebujete ako spiatočnú pre vašu podpísanú fotku. 

a4a4.jpga4a5.jpga5a6.jpg

 

 3. Na menšiu obálku vypíšte čitateľne svoju adresu. Nezabudnite na koniec uviesť krajinu, odkiaľ ste ( v našom prípade SLOVAKIA/CZECH REPUBLIC). Do horného ľavého rohu napíšte pre istotu ako adresu odosielateľa práve adresu herca/herečky, ktorej píšete. Ak máte už k dispozícii zahraničné známky, tak ich nalepte na túto obálku. Ak si nie ste istý, koľko známok použiť, zvážte si spiatočnú obálku spolu s fotkami, ktoré posielate a podľa váhy použite známky. Cenník poštovného nájdete v rubrike Poštovné zo zahraničia.

spiat.jpg 

 

4. Je teda dobré a často sa vyžaduje poslať známky z dotyčnej krajiny (za predpokladu, že ich máte), peniaze z krajiny, kde zásielku posielate alebo IRC kupóny- Medinárodné odpovedky. Tie pokryjú požadované poštovné, avšak je nutné mať na pamäti, že 1 IRC kupón zaplatí len minimálne poštovné. Pre každú ďalšiu sumu v poštovnom je potreba pridať ďalší IRC kupón. Tie sa dajú kúpiť na väčších poštách za 2 €. Dávajte si však pozor- niektoré štáty ich už nepredávajú ani neprijímajú, čiže na IRC by som sa veľmi nespoliehal.

irc.jpg

 

5. Môže sa stať, že daný herec či herečka nemajú fotografie na podpisovanie. Je tak dobré poslať im vlastnú jej/ jeho fotografiu. Veľkosť fotografie závisí už na vás. Fotografie si môžete vytlačiť sami doma na tlačiarni (odporúčam kvalitnejší fotopapier, min. 210 gramový) alebo si ich objednať cez fotozberne či drogérie vo vašom meste. Počet fotiek nie je limitovaný, avšak nesmiete to preháňať, keďže veľký počet fotografií môže budiť dojem, že ich plánujete predávať. Z toho dôvodu niektorí herci a herečky podpisujú len jednu fotografiu a zvyšné vracajú späť nepodpísané. Povedal by som, že také 3 fotografie by mali byť maximum.

fotky.jpg

 

 
6. Na väščiu obálku vypíšte adresu herca/herečky, do ľavého horného rohu svoju adresu. Do tejto obálky potom vložte menšiu obálku s vypísanou vašou adresou, list, poprípade fotografiu či IRC, môžte priložiť aj nejaký menší darček. Všetko je na vás.
    Adresy môžete nájsť na stránke jednej z najväčších bezplatných databáz www.fanmail.biz . Ak by sa vám náhodou stalo, že neviete adresu dotyčného človeka, poprípade neexistuje žiadna agentúra herca/herečky, kde by ste list mohli poslať, tak si pozrite pár rád
tu.

zahranicna.jpg

spolu.jpg

 

7. Pošlite svoj list. Cena poštovného závisí od váhy zásielky, preto si to doma vopred odvážte, najlepšie na kuchynskej digitálnej váhe. Cenník poštovného nájdete v rubrike Poštovné zo zahraničia.8. Ostáva len čakať. Musíte byť veľmi trpezliví. Mne sa napríklad stalo, že som na autogram čakal aj vyše 7 rokov...

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ako s tými známkami

(petra, 2. 9. 2016 17:03)

Aha a ako to tam vyjde cenovo a stránka je súkromná alebo ako ,,bazar,,

irc

(tomas, 9. 11. 2015 17:01)

Ale postarka hovorila ze irc sa nikdy nelepia

Re: irc

(Admin, 10. 11. 2015 12:18)

Veď nikde v článku sa ani nespomína, že by sa mali lepiť...

Znamky alebo IRC

(Lukas, 25. 3. 2012 0:36)

Ahoj, chcem sa ta opýtať, ak na pošte nezoženiem britské známky, mám v záujme napísať Hayley Atwell, adresu už mám. Tak stáčí ak do prázdnej obalky spolu s fotkami strčím ten IRC kupón a stačí len jeden kupón? Mimochodom, čo mám napísať do listu som v tom amatér tak sa pre istotu pýtam :) Vdaka